ADWORDS HİZMETLERİMİZ

GOOGLE ADWORDS NEDİR? 

Google arama motoru, modern dünyada en çok kullanılan arama motoru - içerik / algı yönetimi aracı ünvanını taşımaktadır. Google'ı bu kadar güçlü yapan bir başka nokta ise Google'ın Youtube'u da satın almış olmasıdır. 2019 itibari ile bu iki kardeş firmanın dünyadaki tüm internet trafik hacminin yaklaşık %75'ini kullandığı bilinmektedir. 

Arama motorları temel olarak alındığında ise Google açık ara farkla dünyanın en büyük arama motoru olma ünvanını da sürdürmektedir. Google tek başına dünyada en fazla kliklenen internet domaini olma iddiasını da yıllardır sürdürmektedir. Diğer arama motorları ile karşılaştırmamız gerekirse 2019 yılı içerisinde Google'ın pazar payı yaklaşık olarak şu şekildedir: 

%89.28  Google

%3.65    Bing

%3.38    Yahoo

%0.87     Baidu

%0.56     Ask Jeeves

%2.24     diğerleri (Yandex)

 

Google adwords içerisinde farklı  reklam modüllerini barındırıyor olsa da temelde metin bazlı bir reklam aracıdır. 

Hazırlamak istediğiniz reklamın içeriği belirli limitlere uydurulmuş kelime satırlarından oluşmaktadır. 

Bunlar genellikle sektör temelinde araştırılarak oluşturulan açıklama satırları, ilgi çekebilecek başlıklar ya da bir sitenin alan adını oluşturan jenerik kelimelerden seçilebilir. 

Ödeyeceğiniz ücret reklamlarınızın var olmasını istediğiniz anahtar kelimelerin rekabet oranlarına göre belirlenmektedir. 

 

Doğal olarak bazı sektörlerdeki anahtar kelimeler diğerlerinden daha fazla aranmakta ve daha fazla aranan kelimeler de doğal olarak daha değerli olmaktadır. 

Dolayısıyla da sektörünüz ve anahtar kelimelerinizin talepsel değeri oranında yatırım yaparak Google arama motorunda ön sıralarda görünebilirsiniz. 

Aslında bu modelin klasik açık artırma sistemlerine benzediğini söyleyebiliriz. Tabi bu noktada farkı yaratan şey bu açık artırma değerlerinin 2018 yılından bu yana google yapay zekası (AI) tarafından yönetiliyor oluşurudur.

Google adwords paneli herkesin sahip olabileceği google elektronik postası yoluyla kullanabileceği bir sistem olarak görülmektedir fakat aslında uzman operatörler tam zamanlı şekilde yönetirse gerçekten başarı elde edilebilen bir çalışma sürecidir. 

Zira Google adwords sürekli olarak anahtar kelimeler ile ilgili bazı temel çalışmaların sürekliliğine ihtiyaç duyar. 

 

*Örnek vermek gerekir ise her tıklama için şirketinizin ödeyeceği ücreti belirlemek ilk adım olarak görülmelidir fakat bu rakamlar google tarafından anlık olarak & sürekli  güncellenmektedir. 

*Öte yandan şirketinizin analizini sektörel temelde doğru konumlandıramayan bir operatör (ya da siz) ilan zaman optimizasyonunu ya da bölgesel optimizasyonu hatalı şekilde tasarlayarak kaynakların inanılmaz yüksek hızlarda tükenmesine yol açabilir.

*Aynı şekilde pek bilinmeyen bir başka nokta da negatif tıklama optimizasyonudur. Sadece bu başlık bile oldukça ileri bi uzmanlık alanı olarak göze çarpmaktadır.

*Bu açıdan bakıldığında Google sertifikalarına sahip olmak haricinde onlarca başlık üzerinden güven telkin edebilen firmalar ile çalışmanızı önermekteyiz. 

*Bu noktayı açmamız gerekir ise çalıştığınız firma mutlaka ama mutlaka "ROI" (yatırım dönüşüm oranı) takibinizi etik bir temelde yürütmelidir.  

*Reklam firmanız anahtar kelime performanslarına bakarak firmanızın ihtiyaçlarını sürekli olarak güne uyumlamalıdır.

*Tıklama başı maliyetlerinin belirli bir süre sonra azalması söz konusu olur ise sizi bilgilendirmelidir.  

*Eğer bu şekilde düşünen bir reklam ajansınız olursa reklamlarınızdan elde edeceğiniz dönüşümler reklam kalite puanlarınız artacağından daha fazla faydayı size sunacaktır. 

 

Tunçbilek Reklam; Youtube platinium adsense  üyesidir ve kendi özel panelini kullanmaktadır. Dolayısıyla kullandığımız Google adwords panelimiz de Google tarafından bu gözle değerlendirilmektedir.

Biz bu aşamada misyon ve vizyon bölümümüzde yazdığımız tüm etik ve teknik gerekliliklerimizi %100 yerine getirdiğimizi özellikle iddia etmekteyiz.

 

ADWORDS REKLAMLARININ AVANTAJLARI NELERDİR? 

 

Google adwords hem teorik hem de piyasa şartları incelendiğinde en ucuz ve en etkili reklam yöntemlerinden biri olarak göze çarpmaktadır.

Google adwords reklamları sadece sizin konunuza ilgi duyan müşterilere gösterilmektedir. 

Markanızın reklam kapasitesini kendi bütçenize göre uyumlayabilir ve hatta sadece anahtar kelime araştırması yaparak bile yeni müşteri fırsatlarının nerede bulunduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Reklam bütçenizi günlük olarak belirleyebiliyor olmanız anlık ataklarınızı tasarlayabilmenizi kolaylaştırır.

Reklamlarınızı ham ve etkisiz bir kalabalığa değil de  tercih ettiğiniz müşteri demografik değerlerine göre yönlendirebilirsiniz.

Televizyonlardan farklı olarak reklamlarınız gösterildiğinde değil, kliklendiğinde para ödemesi yaparsınız. 

Her büyüklükteki firma için dönüşüm takibi ve ayrıntılı raporlama günlük olarak yapılabilir. 

Reklam kampanyalarınız için günlük düzenlemeler yapabilir ve olası hataları hızlıca düzeltebilirsiniz.

Google için sınır yoktur ister tek bir mahallede ya da isterseniz başka bir ülkenin seçilmiş bir şehrinde reklamlarınızı tercihinize göre yayımlayabilirsiniz.

GOOGLE ADWORDS HESAPLARINIZI NASIL YÖNETİYORUZ?

 

Öncelikle 33 yıllık piyasa tecrübemiz ve Google yönetim bilgimiz ile hem sektörünüzü hem de pazarınızı detaylı olarak analiz ediyoruz,

Ardından anahtar kelimelerinizin olası performansını  farklı kaynaklar üzerinden araştırıyoruz,

Reklam kampanyanızı Google arama trendlerine göre gruplayarak oluşturuyoruz,

Anlık takip gerçekleştirerek günlük bütçe kontrollerinizi sağlıyor ve sürekli kontrolünüzü gerçekleştiriyoruz, 

Dönüşüm takibinizi isteğinize göre belirlediğiniz süreler dahilinde raporlayarak ROI oranınızı değerlendirebilmenizi sağlıyoruz,

Mutlaka ama mutlaka Google Adwords'ten yüksek oranda fayda almanızı sağlıyoruz.

 

*Eğer isterseniz sizin için ücretsiz danışmanlık hizmetimizi devreye sokarak zarar görmenizi engellemekten keyif duyarız; lütfen iletişim alanında yer alan telefonlar vasıtası ile müşteri temsilcinize ulaşınız.